htc-grip

HTC ilk yüksek performanslı, akıllı fitness takipçisi olan GPS özellikli HTC Grip’i görücüye çıkardı. Amerika’nın meşhur spor giyim ve aksesuar markası Under Armour’un sporcular ve fitness meraklıları için tasarladığı yeni sağlık ve fitness ağı UA Record üstünde çalışacak olan Grip, sporcuların çeşitli spor ve şahsi hedefler belirlemelerine ve bu hedefleri yakalayıp aşmalarına imkân sağlayacak. Android ve iOS cihazların yanı dizi yürek atış hızı monitörleri benzeri Bluetooth özellikli aksesuarlar ile de uyumlu olan Grip, fonksiyonelliğini artırarak Under Armour Connected Fitness™ platformuna ilave performans verileri sağlamaktadır. Bu noktada kafanız karışmasın ürünün kalp hızı ölçme gibi bir yeteneği yok.

htcgriplifestyle

HTC: Tavizsiz tasarım, üst düzey performans

Tayvanlı teknoploji devi HTC, Grip`i en ekstrem antrenman rejimlerini dahi sorunsuzca biçimde desteklemesi için tasarlandığını belirtiyor. Kıvrımlı su geçirmez bant, antrenmanlar sırasında cildinizi sıkıştırmadan veya kıyafetinize takılmadan bileğinize uyum sağlayabiliyor. Eğimli PMOLED ekran, hareket halindeyken zamanı, mesafeyi ve uyarıları okumayı da kolaylaştırıyor. Mükemmel şekilde oturmasını sağlamak için 3 değişik boyutta temin edilebilen Grip, hem tarz hem de performans olarak en çağdaş antrenman ekipman ve kıyafetlerini dahi tamamlıyor. Yani bileğinize göre ürün tercihi yapabileceksiniz. Bu seçme şansı Samsung Galaxy Fit\`te olmaması nedeniyle bilhassa kadınlar için büyük bir tuhaflık ortaya çıkabilmekteydi.

kalp atışları, adımlar, performans ve uyku takip altında

çeşitli egzersizleri (koşudan bisiklete ve spor salonunda geçirilen zamana kadar) takip ve kayıt edebilen Grip’in su geçirmez olması, cihazı spor salonundan duşa ve ötesine kadar her adımı takip etmek için mükemmel bir kullanıcı deneyhimi sunuyor. 100 mAh pili, entegre GPS açıkken beş saate kadar hayat sağlarken Grip’in tümü de UA Record ile gerçek zamanlı şekilde senkronize olabilen güzergah, ara, tempo ve yakılan kalori bilgilerini doğru şekilde yakalamasına imkan veriyor. tıpkı zamanda aralarında Under Armour A39’un da olduğu bir sıra harici kalp atış hızı monitörüne de bağlanabilmesi Grip’i kalp atış hızını takip etmek dileyen sporcular için ülkü duruma getiriyor. gündelik kullanım için, tek şarjda 2,5 güne kadar dayanan Grip, günlük faaliyetleri takip etmek için yeterli bir performans verecektir.

uzman antrenörler uykunun her önemli antrenman programının başarısında hayati bir role sahip olduğunu kabul edecektir ve Grip’in otomatik uyku tespiti uykuda harcanan toplam zamanı kaydediyor. Derin ve hafif uyku dönemleri de, doruk fitness ve performansı ortaya çıkartmalarında sporculara destekçi olacak uyku kalıplarını geliştirmelerini yardımcı olmak üzere kaydediyor ve bunu akıllı telefonunuzda ki programa bildiriyor.

Bağlı kal, odaklı kal

En zorlu egzersizin ortasında bile, kimse dış dünya ile temasını yitirdiğini hissetmek istemez. Bir Android yada iOS akıllı telefona bağlandığında, sırf bileğinize bakarak gelen çağrı ve mesajları tek bir adımı atlamadan yahut akışınızı engellemeden görmenize imkân veriyor. Net, 1,8 inçlik PMOLED ekran en son gerçek zamanlı istatistiklerinizi göstererek müzik çalma listenizi bileğinizden uzaktan kontrol etmenizin de kolay bir yolunu sunuyor.

Ya kendini zorla yada eve dön

HTC Grip, performans verilerini Under Armour’dan UA Record ile senkronize edecek şekilde tasarlanması ile, hepsi bir arada bir dijital deneyim için antrenmanınızın etkisini ortaya koyan kuvvetli matematiksel analizlerin yanı dizi sosyal çevrenize ve özel içeriklere erişebilmenize de olanak veriyor.